KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

  • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
  • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

    ...

    Rychlé info

    2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
    8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
    1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

    Koutek poezie

    Mějme je rádi

    Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
    Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
    Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
    Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
    Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
    Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
    Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
    Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
    Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

    Sociálně právní poradna KSČM

    poradna@kscm.cz

    Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
    Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
    •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
    •občanské právo
    •pracovní a správní právo
    •sociální problematika
    •zdravotní problematika
    •bytová problematika
    •školská problematika,
    sociálně patologické jevy
    dětí a mládeže
    •genderová problematika
    •ekologická problematika
    •finanční poradenství
    •bezpečnostní problematika
    •zemědělská problematika
    S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
    Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


    Priority volebního programu KSČM

    * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

    * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

    * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

    * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

    * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

    * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

    * Společnost vzdělání a kultury

    * Šance pro mladé na kvalitní život

    * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

    * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


    Karel KRYL

    Karel Kryl

    Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

    Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

    Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

    Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

    Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

    Jdi na obsah Jdi na menu
     

    Jak Paroubek mluvil o nutnosti předčasných voleb, než je zarazil

    16. 9. 2009
    ObrazekČSSD změnou názoru na konání předčasných voleb v úterý vzbudila značné rozpaky podobné těm, které nastaly po svržení vlády uprostřed předsednictví EU. Zatímco však vyslovení nedůvěry bylo výsledkem dlouhodobého úsilí, úterní stopka předčasným volbám přišla ze dne na den. O tom, že ji zřejmě ani sám předseda ČSSD Jiří Paroubek neplánoval, svědčí jeho předchozí výroky.

    Paroubek se hned druhý den po odložení voleb Ústavním soudem s nadšením přidal k výzvě nejvyšších státních činitelů, kteří tlačili na soud tvrzením, že předčasné volby jsou ve veřejném zájmu.

    "Vítám prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů v čele s prezidentem republiky adresované Ústavnímu soudu, ve kterém definují konání předčasných voleb v co nejbližším termínu,“ reagoval v tiskovém prohlášení lídr ČSSD Jiří Paroubek. 

    Minulý čtvrtek Paroubek upozornil, že některé politické strany by mohly porušit politické dohody a zkomplikovat konání voleb 6. a 7. listopadu.

    "Pokud budou platit politické dohody z počátku tohoto týdne, měly by se předčasné volby uskutečnit 6. a 7. listopadu,“ řekl Právu Paroubek. "Můj soukromý tip je, že některé strany se to budou snažit komplikovat,“ dodal Paroubek s tím, že na mysli měl lidovce a Stranu zelených, které mají podle posledních průzkumů jen malou šanci na vstup do Sněmovny. Stejná slova pak veřejně sdílel i na svých stránkách na sociální síti Facebook. 

    "Tipnul bych si, že ODS a TOP 09, a samozřejmě také zelení a lidovci, udělají vše pro to, aby došlo k odkladu voleb na jaro. A ještě to budou chtít svést na sociální demokraty," napsal na Facebooku 10. září.

    O den později, když ústavní novela prošla Sněmovnou, napsal: "Doufám, že se tím otevřela cesta k posunutému termínu 6. a 7. listopadu. Jsem rád, že i když se některé politické dohody nedodržují, tato dohoda dodržena byla. Jistě to pro mnoho politiků bylo bolestivé, a proto si toho napříč celým politickým spektrem velice vážím."

    Náhle rozpoznané riziko

    Argument, že rozpuštění Sněmovny jsou pro Českou republiku v současnosti přílišným rizikem, zní od vedení ČSSD jako úplné novum. "Myslím, že je 99procentní jistota, že Ústavní soud nerozhodne stejným způsobem,“ říkal ještě v sobotu Paroubek, čímž rozháněl obavy, že by ústavní soudci zamítli další novelu Ústavy, která měla vést k rozpuštění Sněmovny a vypsání nových voleb.

    Aby ústavní návrh prošel, uvalila dokonce ČSSD na své poslance povinnost hlasovat. Dva se sice vzepřeli, ale jelikož zákon hladce prošel, nevyvozovalo z toho vedení důsledky.

    Za snahu odložit volby kritizoval zelené a lidovce

    V pátek se Paroubek při diskuzi o mimořádných volbách do Sněmovny tvrdě opřel do zelených, aniž zřejmě tušil, že se na jejich stranu po víkendu přidá.

    "Já chápu, o co zeleným jde, a to je potřeba říct otevřeně. Jde jim o to, že spoléhají na zázrak, na resuscitaci svých volebních preferencí, když budou volby někdy v květnu! Upřímně řečeno, to byste museli mít tento Parlament takový, že byste ho měli změnit na dlouhý Parlament jako Cromwella, abyste se dočkali pěti procent preferencí! Připomínáte mi Madame du Barry, jak ji honil po popravišti kat Sanson, když říkala 'un moment' - ještě chviličku!“ hřímal před poslanci Paroubek, za což sklidil potlesk ČSSD.

    V průběhu minulého týdne zároveň stupňoval tlak na představitele ostatních politických stran. "Pokud některé politické strany budou ještě dnes stupňovat své požadavky, budeme nuceni konstatovat, že jim jde o to se nedohodnout,“ prohlásil minulý týden v pondělí Paroubek s tím, že by ostatní politici měli ustoupit ze svých stranických pozic.

    Vysvětlení pro náhlý obrat v názoru na termín konání voleb nevnáší do věci ani konstatování šéfa volebního štábu ČSSD Jaroslava Tvrdíka, který den po odložení výkonu voleb prohlásil, že zastavení kampaně by stranickou pokladnu stálo sto miliónů korun.

    Jednotliví volební lídři soc. dem. v krajích tehdy dostali ze stranické centrály pokyn v kampani pokračovat. Lidový dům také nechal vytisknout letáky oznamující pokračování v kampani s heslem "Jedeme dál“.  

    Jiří Mach
     

    Náhledy fotografií ze složky Život za První republiky 1918 - 1938

    Komentáře

    Přidat komentář

    Přehled komentářů

    Zatím nebyl vložen žádný komentář