KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

  • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
  • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

    ...

    Rychlé info

    2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
    8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
    1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

    Koutek poezie

    Mějme je rádi

    Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
    Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
    Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
    Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
    Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
    Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
    Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
    Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
    Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

    Sociálně právní poradna KSČM

    poradna@kscm.cz

    Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
    Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
    •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
    •občanské právo
    •pracovní a správní právo
    •sociální problematika
    •zdravotní problematika
    •bytová problematika
    •školská problematika,
    sociálně patologické jevy
    dětí a mládeže
    •genderová problematika
    •ekologická problematika
    •finanční poradenství
    •bezpečnostní problematika
    •zemědělská problematika
    S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
    Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


    Priority volebního programu KSČM

    * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

    * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

    * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

    * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

    * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

    * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

    * Společnost vzdělání a kultury

    * Šance pro mladé na kvalitní život

    * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

    * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


    Karel KRYL

    Karel Kryl

    Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

    Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

    Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

    Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

    Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

    Jdi na obsah Jdi na menu
     

    Prohlášení Stanislava Grospiče, stínového ministra spravedlnosti, místopředsedy Ústavně-právního výboru PS PČR a předsedy Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska, k návrhu změn v zákoníku práce. 

     

    Pravice, která těsně před parlamentními volbami v roce 2006 prohrála boj o podobu zákoníku práce, se nevzdala svých představ o liberalizaci pracovního práva a o omezení postavení odborových organizací. Současná vládní koalice ODS, KDU-ČSL a Strany zelených se výrazně po celé volební období snaží prosadit v pracovním právu snížení ochrany zaměstnanců a oslabení postavení odborů v jednostranný prospěch zaměstnavatelů. V rámci těchto představ současná pravicová vláda především prosazuje uvolnění pracovních poměrů uzavřených na dobu neurčitou, upřednostnění pracovních poměrů na dobu určitou, zkrácené pracovní úvazky či dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr. Vláda se soustavně snaží i snížit ochranu zaměstnanců uzákoněním zkrácené výpovědní doby či případně jejím úplným zrušením.

     

     

    Do rámce těchto pravicových představ plně zapadá současný návrh novely zákoníku práce, který hodlá do června letošního roku předložit vládě ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Bez ohledu na prohlubující se hospodářskou krizi a vysoký nárůst nezaměstnanosti jednostranně svými návrhy straní soukromovlastnickým ekonomickým zájmům zaměstnavatelů před životními potřebami zaměstnanců. Víc jak čtyři miliony zaměstnanců jsou však vůči svým zaměstnavatelům v ekonomicky nerovném a závislém postavení. Jistota možnosti uzavřít pracovní poměr na dobu neurčitou s pevně zákonem stanovenými důvody pro jeho ukončení, včetně pevné výpovědní doby, postavení odborových organizací v rámci zastupování všech zaměstnanců při kolektivním vyjednávání, dodržování bezpečnosti práce i hromadném propouštění, jim dává alespoň základní právní a životní jistotu.

     

     

    Proto jsou představy ministra Nečase a pravice, zejména o zkrácení výpovědní doby na jeden měsíc, o prodloužení zkušební doby, kdy lze zaměstnance propustit ze dvou na čtyři měsíce, a o zavedení institutu vykoupení se z pracovního poměru zaměstnancem vůči zaměstnavateli zaplacením pěti platů, jsou pro Komunistickou stranu Čech a Moravy a pro Odborové sdružení Čech, Moravy a Slezska (OS ČMS) naprosto nepřijatelné. Vláda a ministerstvo práce a sociálních věcí, místo věcného řešení dopadů hospodářské krize na pracující a poskytnutí jim potřebné sociální pomoci, chtějí zavést v České republice novodobé otroctví.

     

     

    Lidé potřebují k naplnění svých základních životních potřeb jistotu možnosti trvalé práce. Oslabení pracovního práva a ochrany zaměstnanců však má jednostranně posloužit k snížení ceny lidské pracovní síly a zároveň k udržení a zvýšení soukromých zisků zaměstnavatelů, nikoliv k udržení výroby a zaměstnanosti. Liberalizace pracovního práva tak nevyřeší dopady hospodářské krize, nezaměstnanost, ani tíživou sociální situaci pracujících.

     

     

    Možnost usnadnění propouštění zaměstnanců zaměstnavatelem z pracovního poměru je, zvlášť v době hospodářské krize, krutým výsměchem pravice základní potřebám většiny pracujících a jejich rodin.

     

     

    KSČM a OS ČMS proto jednoznačně odmítají navrhované změny v pracovním právu a požadují výrazné posílení ochrany zaměstnanců, zejména proti propouštění, zákonné záruky proplácení jejich mzdy a prodloužení doby podpory v nezaměstnanosti na jeden rok.

     

    autor: Stanislav Grospič, stínový ministr spravedlnosti KSČM

     

    Komentáře

    Přidat komentář

    Přehled komentářů

    Zatím nebyl vložen žádný komentář