KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

  • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
  • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

    ...

    Rychlé info

    2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
    8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
    1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

    Koutek poezie

    Mějme je rádi

    Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
    Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
    Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
    Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
    Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
    Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
    Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
    Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
    Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

    Sociálně právní poradna KSČM

    poradna@kscm.cz

    Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
    Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
    •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
    •občanské právo
    •pracovní a správní právo
    •sociální problematika
    •zdravotní problematika
    •bytová problematika
    •školská problematika,
    sociálně patologické jevy
    dětí a mládeže
    •genderová problematika
    •ekologická problematika
    •finanční poradenství
    •bezpečnostní problematika
    •zemědělská problematika
    S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
    Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


    Priority volebního programu KSČM

    * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

    * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

    * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

    * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

    * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

    * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

    * Společnost vzdělání a kultury

    * Šance pro mladé na kvalitní život

    * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

    * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


    Karel KRYL

    Karel Kryl

    Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

    Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

    Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

    Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

    Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

    Jdi na obsah Jdi na menu
     

    Kdo koho a kdy okradl?

    25. 3. 2008

    Dvě události, které rozvířily vášnivé diskuse ohledně problematiky, u které se ustálil pojem padesátá léta minulého století. Tou první bylo zveřejnění rozhodnutí vlády o finanční náhradě majetku církvi v řádu set miliard korun, které by mělo zadlužit občany ČR na dobu asi šedesáti let. Co měli občané tehdejšího Československa v padesátých letech z majetku církve a jak se jím obohatili? To je otázka, kterou si současní politici dosud snad nepoložili. Druhá událost, a ta v sobě nese daleko větší náboj, než si vláda v čele s panem premiérem je ochotna připustit, byla odstartována velice kontroverzním rozhodnutím Topolánka udělit plaketu premiéra bratřím Mašínům a M. Paumerovi. Jistěže nejde o akt samotný, ale jedná se o premiérovo zdůvodnění onoho splnění si svého snu. Jen tak mimochodem, jak je možné, že Topolánek si plní své soukromé sny prostřednictvím funkce premiéra? Je také možné, že nešlo ani tak o naplnění snu, jako o podlehnutí dlouhodobému tlaku některých senátorů. To, že se jednalo o hrdinský ozbrojený boj proti komunismu padesátých let , a ne o zločiny nejen šestinásobné vraždy, je pro většinu národa nestravitelné. Padesátá léta se opět stávají politickým hitem a není divu, vždyť se bude jednat v parlamentu o zákonné úpravě k takzvanému třetímu odboji.

    Padesátá léta určitě nejsou obdobím, kterým bychom se mohli pyšnit, ale nebudou devadesátá léta, včetně těch současných, jednou hodnocena podobně? V padesátých létech došlo k vyvlastnění soukromého majetku státem, ale obyčejní lidé žili ve stejném nedostatku jako předtím. Naproti tomu v devadesátých létech až do současnosti dochází k tomu, že jsou pod pláštíkem napravování chyb minulého režimu páchány chyby, které navozují stav, kdy většina lidí chudne a živoří proto, aby hrstka lidí mohla nehorázně zbohatnout a jednotlivé vlády mohly beztrestně plýtvat státními prostředky. Stát prostřednictvím vlád, parlamentu a Senátu vytvářel pro toto jednání legislativní podmínky děravými a špatnými zákony. Kolik bylo milionářů v padesátých létech a kolik jich je dnes, a jak se k majetku dostali? Ano, jde o poněkud zjednodušené srovnání, ale pro daný nástin je postačující. Vždyť nejde o podrobný politický a ekonomický rozbor daných období, o tom bylo napsáno mnoho, jde pouze o nastínění určité převrácené paralely. Stav, kdy ekonomika a produktivita práce roste (jedna z nejrychlejších v EU, jak se rádi chlubíme), by se měl zákonitě projevit ve zvyšování kupní síly obyvatel, a tím i životní úrovně. Skutečnost - osmnáct let postačilo k vyrovnání cen v porovnání Německa a ČR, ale kupní síla, respektive platy se za tu dobu dostaly asi tak na padesát procent platů v Německu a podle posledních zřejmě hodně optimistických prognóz dojde k vyrovnání až za dalších třicet let. To je obzvláště pro lidi s nižšími příjmy opravdu povzbuzující zjištění, zvláště když už dnes pracují minimálně stejně jako ti v Německu, mnohdy více a v horších podmínkách. Lidé se až neúměrně zadlužují, takzvaná sociální záchytná síť zásahy politiků ODS povážlivě řídne tak, že jí propadává stále více lidí do chudoby a reformní opatření vlády, parlamentu a Senátu hledají rezervy pouze u lidí s průměrným, ale spíše podprůměrným platem a důchodců. Tyto reformy se téměř nedotknou horních deseti tisíc, státní správy a politiků.

    Minulý režim byl politiky prohlášen za zavrženíhodný a nelidský. Jak nazvat ten, který za pomoci různých reforem dře lidi z kůže, bere jim střechu nad hlavou, dělá z nich bezdomovce a často je přivádí na šikmou plochu? Může se v tomto směru věřit současným politikům, kteří hovoří o demokratickém a spravedlivém systému?

    25. března 2008, Josef HRACHOVEC