KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

  • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
  • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

    ...

    Rychlé info

    2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
    8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
    1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

    Koutek poezie

    Mějme je rádi

    Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
    Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
    Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
    Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
    Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
    Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
    Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
    Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
    Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

    Sociálně právní poradna KSČM

    poradna@kscm.cz

    Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
    Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
    •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
    •občanské právo
    •pracovní a správní právo
    •sociální problematika
    •zdravotní problematika
    •bytová problematika
    •školská problematika,
    sociálně patologické jevy
    dětí a mládeže
    •genderová problematika
    •ekologická problematika
    •finanční poradenství
    •bezpečnostní problematika
    •zemědělská problematika
    S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
    Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


    Priority volebního programu KSČM

    * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

    * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

    * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

    * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

    * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

    * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

    * Společnost vzdělání a kultury

    * Šance pro mladé na kvalitní život

    * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

    * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


    Karel KRYL

    Karel Kryl

    Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

    Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

    Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

    Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

    Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

    Jdi na obsah Jdi na menu
     

    Taková je pravda dějin! Osud Jana Masaryka.

    25. 3. 2008

    K 60. výročí únorových událostí a tragické smrti Jana Masaryka se některé sdělovací prostředky mohly přetrhnout ve lžích, že vítězství pracujících v roce 1948 nad reakcí bylo komunistickým pučem. S tím šířily i další mystifikaci. Ministru zahraničních věcí ČSR Janu Masarykovi prý pomohli na onen svět komunisté. Byl vyhozen z okna služebního bytu na nádvoří Černínského paláce.

    Chudí duchem, bez etiky a znalosti historicky pravdivých faktů, zamlčovali, že naprosto přirozenou cestou logického vývoje po 2. světové válce byla v únoru 1948 z vůle většiny Čechů a Slováků završena národně demokratická revoluce a občané se rozhodli dál jít jen socialistickou cestou. Novinářští šmoci nepochopili, že roznětkou k událostem byla diletantská demise dvanácti ministrů vlády Národní fronty, kteří se tím pokusili zachovat staré pořádky. Fatálně se přepočítali. Převálcoval je trysk doby a touha dělného člověka po spravedlivějším sociálním řádu, jemuž se ministři snažili zabránit. Svým omylem usnadnili Klementu Gottwaldovi a stoupencům KSČ převzít ústavní cestou moc ve státě a licoměrné ministry odsunout na vedlejší kolej politického dění. Ti demisí postavili Beneše do těžké pozice, v níž se musel rozhodnout. A rozhodl se moudře. Sami si podepsali ortel a utrpěli porážku. Taková je pravda dějin!

    Tendenční žurnalisté ignorovali fakt, že Gottwald, předseda rekonstruované vlády, Jana Masaryka v kabinetu potřeboval i jako syna slavného otce TGM. Tím méně mohla mít KSČM zájem na jeho vraždě, jak je jí lživě podsouváno. Vždyť by tím hloupě ublížila obrazu svému před občany. Začtěme se do některých Masarykových výroků krátce před smrtí v osudové noci z 9. na 10. březen 1948: "Moje krédo v této dramatické době bylo jasné. Když se přiostřila situace, neuvažoval jsem ani minutu, kde je moje místo. Je s lidem, s Čechy a Slováky, které miluji. Slyším-li hovořit o lidech, kteří začínají odboj, píchne mne u srdce. Odboj proti Hitlerovi ano - ale odboj proti vlastní krvi, vlastním bratřím v republice, nikdy. Jsem přesvědčen, že se nové války nedočkám. Je to moje přání a má modlitba. Počítejte se mnou, jsem jedním z vás!" Již v předstihu dal Masaryk jasný vzkaz vrahům - bratřím Mašínům, Paumerovi a jim podobným teroristům, že vytáhnout zbraň proti člověku v rodné zemi je podlé.

    V jiném projevu Masaryk prohlásil: "Naší záchranou je spojení se Sovětským svazem a naše místo je po jeho boku. Musíme mu být vděční, dovolí-li nám, abychom tam byli." Na přehlídce Lidových milicí a Sboru národní bezpečnosti na Staroměstském náměstí 28. února 1948 řekl: "Jdu s lidem za všech okolností. Kdybych jednal jinak, musel by se můj táta obracet v hrobě." Francouzskému listu L'Ordre z 29. února v interview uvedl, že je třeba spolupracovat s novou Národní frontou a nová vláda byla nastolena ústavním způsobem . Zároveň se i vyznal, že si s Gottwaldovou vládou rád zavládne. Z jeho výroků tedy naprosto srozumitelně vyplývá, že komunistům by jeho smrt vůbec neposloužila. Spíše ublížila. Je až s podivem, proč česká média opomněla zvýraznit Masarykovo ryzí vlastenecké postoje, za což si vykoledoval po 25. únoru 1948 od západního tisku urážky. Psal o něm jako o tragické připomínce tradice, již kdysi představovala jeho rodina. Loutkou, nacpanou do Národní fronty. Mužem, který ztratil tvář. Krutě se s ním vypořádal 29. února Sunday Dispatch: Masarykův syn, napůl Američan a politický playboy, přijal loutkový úřad v nové vládě... Britský rozhlas ho dokonce nazval ctižádostivým salonním bolševikem.

    Právě tyto zahraniční útoky, včetně domácích, za to, že setrval v Gottwaldově vládě, přivodily Janu Masarykovi hluboké duševní rozpoložení, které přerostlo do chorobné deprese. Navíc je známo, že jak Jan, tak i jeho bratr Herbert trpívali melancholickými stavy, včetně jejich matky Charlotty, takže tu byly i jisté rodové dispozice k ministrově psychické labilitě. Nahromadění stresových ataků ve vypjatých historických okamžicích pak vedlo k Janově sebevraždě. To potvrzuje i svědectví generálního sekretáře čs. ministerstva zahraničních věcí Arnošta Heidricha, důvěrného Janova spolupracovníka. Jemu se Masaryk svěřil se svými úvahami o sebevraždě. A pitevní protokol zesnulého Masaryka jednoznačně dokládá, že ministr svůj život ukončil sebevraždou. Bezohledně mu k ní dopomohli i jeho někdejší přátelé! O tom ale šmoci provládních médií mlčí. Stín podezření z vraždy přece musí zůstat na komunistech.

    25. března 2008, Jan JELÍNEK