KSČM*Příručka pro komunální politiky zde ke stažení*Výsledky voleb pro KSČM*Naši lidé*Nymbursko jako na dlani*Minulost jaká byla*Náš program

Aktuality

 • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
 • Milovické UCHO je ke stažení ZDE
 • Jste svědky korupce u sebe doma, nahlašte nám ji a budeme proti ní společně bojovat!

 • Zpravodaj OV KSČM Nymburk podzim 2011 ke stažení zde
 • Zpravodaj OV KSČM Nymburk ke stažení zde
 • Podporujeme české vědce!
 • Spočítejte si svou ekologickou stopu!
 • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

  ...

  Poslanci KSČM ve Středočeském kraji PS PČR

  1. JUDr. Stanislav Grospič, 44 let, člen KSČM, právník, Mladá Boleslav
  2. Bc. Miloslava Vostrá, 44 let, členka KSČM, ekonomka, Braškov
  3. Bc. Jan Klán, 26 let, člen KSČM, student VŠ, Záboří nad Labem

  Koutek poezie

  Mějme je rádi

  Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
  Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
  Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
  Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
  Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
  Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
  Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
  Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
  Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

  Počasí

  Haló noviny GUE-NGL logo GUE-NGL logo

  Sociálně právní poradna KSČM

  poradna@kscm.cz

  Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
  Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
  •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
  •občanské právo
  •pracovní a správní právo
  •sociální problematika
  •zdravotní problematika
  •bytová problematika
  •školská problematika,
  sociálně patologické jevy
  dětí a mládeže
  •genderová problematika
  •ekologická problematika
  •finanční poradenství
  •bezpečnostní problematika
  •zemědělská problematika
  S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
  Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


  Priority volebního programu KSČM

  * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

  * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

  * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

  * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

  * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

  * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

  * Společnost vzdělání a kultury

  * Šance pro mladé na kvalitní život

  * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

  * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


  Karel KRYL

  Karel Kryl

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

  Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

  Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  Jdi na obsah Jdi na menu
   

  Na této stránce budeme postupně zveřejňovat dobré rady do života


  Rada: Nemocenská

  Rada: Jak napsat zavináč
  Symbol “@” je nazývaný zavináč. Používá se v elektronické komunikaci prostřednictvím e-mailů. Zavináč v elektronickém dopise odlišuje název konkrétní mailové adresy v rámci e-mailu, který je součástí příslušné domény nebo i subdomén.

  Jak napsat zavináč

  Najeďte kurzorem a klikněte do textového pole, kde chcete, aby se zavináč zobrazil. Existuje několik způsobů jak můžete zavináč napsat. Záleží na nastavení jazyka a klávesnice, které používáte, a na rozložení znaků na vaší klávesnici. Z níže uvedených způsobů nemusí fungovat všechny.

  Kombinace kláves pravý [alt] + [v] - napravo od mezerníku se zpravidla nachází klávesa s označením [alt] nebo [alt gr], bez ohledu na označení se jedná o pravý [alt], jehož stiskem spolu s klávesou [v] (která se nachází hned nad mezerníkem obklopená klávesami písmen c, f, g, b) byste měli docílit zobrazení zavináče na vaší obrazovce.

  Varianta [alt] + [6] a [4] - použití kódování ASCII tabulky, kde má zavináč přiřazenu hodnotu 64. V tomto případě je potřeba stisknout klávesu [alt] nacházející se nalevo od mezerníku, držet ji stisknutou a vyťukat číslo 64 tak, že nejdříve na numerické klávesnici zmáčknete číslici 6, kterou následně uvolníte, pak totéž uděláte s číslicí 4, kterou po té rovněž uvolníte, na závěr pustíte klávesu [alt] a zavináč by měl být zobrazen. Pozor, na laptopu se numerická klávesnice obyčejně nenachází tak, jako u běžných klávesnic.

  EN [2] - přepnete-li se do anglické klávesnice, což lze často docílit současným stisknutím a následným uvolněním kláves [shift] + [alt], pak můžete docílit jednoduchého zobrazení zavináče pomocí klávesy [2], kterou na české klávesnici píšete písmeno [ě]. Po té lze na českou klávesnici přepnout stejným způsobem pomocí [shift] + [alt].

  UK [§] - na britské klávesnici se zavináč píše stiskem tlačítka [' @] spolu s klávesou [shift]. [Shift] se mačká jako první. [' @] se nachází v pravé části klávesnice, od dvě tlačítka napravo od klávesy písmene [L], tedy jako český [§]. Máte-li náhodou nastavenu britskou angličtinu nebo používáte-li počítač ve Velké Británii.

  [ctrl] [alt] + [v] - další možností je stisknout současně klávesy [ctrl] a [alt] nalevo od mezerníku, a poté stisknout klávesu písmene [v]. V některých softwarových aplikacích tím můžete namísto zobrazení mezerníku spustit předprogramovanou klávesovou zkratku a vykonání její funkce.

  V Linuxu - máte-li namísto Windows operační systém Linux, tak na české klávesnici většinou funguje psaní zavináče pomocí stisknutí pravého [alt] a klávesy [ě 2].

  V operačním systému MacOS X se zavináč píše pomocí stisku klávesy [alt option] a klávesy [ě 2].

  Ve Windows - pokud máte na svém počítači některou z verzí operačního systému Windows a zároveň vám nefungoval žádný z předchozích způsobů, tak postupujte následovně: vlevo dole na obrazovce stiskněte “Start”, najeďte na “Všechny programy”, dále “Příslušenství”, “Systémové nástroje” a klikněte na “Mapa znaků”. V zobrazené mapě znaků najděte zavináč “@” a stiskněte nejdříve “Vybrat” a následně “Kopírovat”. Pokud jste zavináč v mapě znaků nenalezli, tak musíte nejprve změnit písmo na sadu, která zavináč obsahuje, například písmo Arial. Po té co máte zavináč zkopírovaný, tak je uložen v paměti počítače a vy můžete přejít do aplikace, kde jej chcete v textovém poli nebo formuláři použít. Najeďte si na příslušné místo a zavináč uložený v paměti počítače vložte, například pomocí stisknutí klávesy [ctrl] a následně klávesy [v].

  Když vše selže, ale máte připojený internet a k dispozici internetový prohlížeč - vyhledejte nějakou stránku na které je zobrazen zavináč, pak zavináč označte myší a zkopírujte jej pomocí stisku [ctrl] + [c] a pak jej vložte kam potřebujete pomocí [ctrl] + [v]. Můžete třeba hned tady: @ 8-)

   

  Náhledy fotografií ze složky Třešničkový bál 2009