KSČM*Příručka pro komunální politiky zde ke stažení*Výsledky voleb pro KSČM*Naši lidé*Nymbursko jako na dlani*Minulost jaká byla*Náš program

Aktuality

 • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
 • Milovické UCHO je ke stažení ZDE
 • Jste svědky korupce u sebe doma, nahlašte nám ji a budeme proti ní společně bojovat!

 • Zpravodaj OV KSČM Nymburk podzim 2011 ke stažení zde
 • Zpravodaj OV KSČM Nymburk ke stažení zde
 • Podporujeme české vědce!
 • Spočítejte si svou ekologickou stopu!
 • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

  ...

  Poslanci KSČM ve Středočeském kraji PS PČR

  1. JUDr. Stanislav Grospič, 44 let, člen KSČM, právník, Mladá Boleslav
  2. Bc. Miloslava Vostrá, 44 let, členka KSČM, ekonomka, Braškov
  3. Bc. Jan Klán, 26 let, člen KSČM, student VŠ, Záboří nad Labem

  Koutek poezie

  Mějme je rádi

  Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
  Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
  Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
  Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
  Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
  Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
  Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
  Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
  Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

  Počasí

  Haló noviny GUE-NGL logo GUE-NGL logo

  Sociálně právní poradna KSČM

  poradna@kscm.cz

  Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
  Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
  •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
  •občanské právo
  •pracovní a správní právo
  •sociální problematika
  •zdravotní problematika
  •bytová problematika
  •školská problematika,
  sociálně patologické jevy
  dětí a mládeže
  •genderová problematika
  •ekologická problematika
  •finanční poradenství
  •bezpečnostní problematika
  •zemědělská problematika
  S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
  Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


  Priority volebního programu KSČM

  * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

  * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

  * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

  * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

  * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

  * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

  * Společnost vzdělání a kultury

  * Šance pro mladé na kvalitní život

  * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

  * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


  Karel KRYL

  Karel Kryl

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

  Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

  Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  Jdi na obsah Jdi na menu
   

  Od loňského října jsi krajským zastupitelem Středočeského kraje, co tě vlastně přivedlo do politiky? Do politiky jsem šel, protože se mi nelíbilo co se okolo neustále děje. Řekl jsem si, že když už žiji jednou na světě, tak se pokusím ten svět, alespoň ten okolo mne změnit. A věř mi, že to někdy i jde.

  O politicích se často říká, že se jen válejí, mají se dobře a moc toho nenadělají. Je tomu tak?

  No nevím teď, které politiky myslíš. Pokud jde o mne, tak jsem toho od voleb moc nepřibral, ani jsem nijak zvlášť nezbohatl. Neříkám, že za to co dělám na kraji nejsou nějaké peníze. Ale ty stejně dost z toho zase zpětně utratíš, pokud chceš v té politice něčeho dosáhnout. Mám na mysli provozní výdaje. Sem tam se nachomejtneš k nějakému rautu, ale moc jich není. Byl sem na dvou: na Středočeském sportovci roku 2008 v Mladé Boleslavi, kde jsem si sedl mezi diváky, neboť jsem netušil, že mám jít do nějaké VIP řady vpředu a na vystoupení žáků základních uměleckých škol.

  ObrazekNo tak co teda dělá takový politik?

  Politice se musíš věnovat nebo ne. Na krajské úrovni je to takový mezičlánek. Kdy tě to neživí, ale musíš se tomu věnovat, něco jako být neuvolněným starostou, s tím rozdílem, že lidé o tobě moc neví, že jseš. Na zastupitelstvo se musíš připravit třeba na nějakých tisíc stránek. Zde si to ulehčujeme v rámci klubu zastupitelů, kde je každý garantem něčeho. Ale třeba ve Výboru regionální rady, který rozděluje evropské peníze to je na jednání i několik tisíc stránek. To se potom ani nedivím, že jsou ty žádosti o dotace tak složité. Takže je to o tom, že studuješ podklady, ověřuješ si je a také musíš vědět co lidi chtějí, hlavně ti, kteří tě do funkce zvolili. Musíš se věnovat i stranickým povinnostem, navštěvovat odborné zázemí a také se postarat o to, aby lidé o tvé práci věděli.

  Už ses stihl projevit a pro lidi něco udělat?

  No, něco se podařilo. Nechci to brát na sebe, nejsem jedinečný. Jako klub jsme toho týmovou prací udělali docela dost. Především díky odlišné politické konstelaci a zrušení politického apartheidu ze strany pravice.

  Pokud vím, tak jsi začal razantně návrhem výzvy Poslanecké sněmovně na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví a krajské zastupitelstvo to schválilo…

  Ano byl to můj nápad, ale bylo to za klub zastupitelů. Byl jsem rád, když ti něco schválí, ještě takový orgán, docela to elektrizuje.

  Čemu se vlastně na krajské úrovni věnuješ?

  Jsem členem Výboru regionální rady a místopředsedou Komise pro bezpečnost a Integrovaný záchranný systém. K tomu prvnímu musím říct, že tam se stále učíme. Nicméně hlavní body jsme již zvládli. Podařilo se změnit nastavení fondů a v době krize přesunout dost peněz do oprav komunikací. Nám se podařilo prosadit zajištění standardní kontroly projektů dle tabulek obestavěné plochy. Dlužno podotknout, že ve výsledku bylo Ministerstvo financí proti, ale schváleno to bylo a úřad se tím musí řídit při výběru projektů. K působení v bezpečnostní komisi snad jen tolik, že tam je hlavním tématem bezpečnost občanů, ale hlavně oblast hasičů. Byl jsem docela v šoku, když nám krajský ředitel policie vyprávěl jak víceméně všude to dobře funguje. Já takový pocit nemám.

  Udělal jsi něco pro Milovice či Lysou?

  V Lysé bohužel obchvat v další etapě není na pořadu dne. Ale není to vina kraje. Pokud jde o ty Milovice – hned po zvolení jsem kontaktoval jak České dráhy, tak i Správu železniční dopravní cesty ve věci elektrifikace trati 232. Když mi od SŽDC přišel dopis, že nejdřív v roce 2011, byl jsem dost zklamaný, ale nezoufal. Následovalo jednání jak se SŽDC, tak i na Ministerstvu dopravy a jinde. Zainteresoval jsem do toho samozřejmě i další lidi, kterým jsem moc vděčný, především europoslanci Jaromíru Kohlíčkovi. Musel to být tlak z více stran, jinak by se s tím nehlo. Pomůže to i Lysé, neboť řada milovičáků bude chtít nastupovat do prázdného vlaku a zmízí tak snad divoké jízdy auty ulicí směrem k nádraží. Mimo to, jsem jednal o zaměstnávání odsouzených, o základní umělecké škole v Milovicích a o dalších věcech. U té ZUŠ se přiznám, že kdyby nebyl zájem města o její zřízení, uvažoval bych o jiné formě, hlavně aby vznikla. Marx by s tím souhlasil. „Dotáhl“ jsem do Milovic náměstka hejtmana, aby se osobně seznámil s problematikou, také europoslance. Nemám problém jednat s kýmkoli kdo je ochoten jednat, nelíbí se mi však, když z jednání něco vyplyne a jedna ze stran to neplní a na mě se pak obrací strana druhá proč tomu tak je. Pokud jde o rozvoj konkrétního města je třeba mít vizi a hlavně udržovat kontakty s příslušnými místy. Samozřejmě se věnuji i jiným obcím, městysům a městům v kraji. Abych se nevznášel jen v oblacích – pomáháme v Milovicích s realizací dětských dnů, zde bych poděkoval i sponzorům – drogerii TETA, IRE Kotvas a restauraci U Janatů. Vždyť děti jsou to nejcennější co máme.

  Jak probíhá jednání třeba na ministerstvu?

  No budeš se divit, zcela normálně. Možná mám zkušenost z práce – pracuji ve státní službě jako vychovatel ve věznici. Zařizoval jsem formou žádanek keramickou dílnu, ateliér, rukodělnou dílnu, zahrádky…, můžu konstatovat, že v rámci státní správy se rozhoduje a jedná víceméně stejně, ale nejde o koruny, ale o milióny, někdy i v několika řádech.

  Musí tě to bavit, co?

  Ano, jinak bych to nedělal. Musím poděkovat své přítelkyni Vlaďce za toleranci. Ono by to bez spřízněné duše nešlo dělat. Někdo se musí postarat o rodinný krb.

  Co parlamentní volby, kdyby všichni voliči našich měst tě zakroužkovali, tak by ses tam dostal, že?

  No to je pravda, ale zázraky se nedějí. Důležité je, aby volili stranu. Nejde přece o mne. Podle toho jak bude strana voliči zastoupena, tak teprve může něco prosazovat. A o to jde především. A jen tak na okraj, v parlamentu jsou lavice menší než na kraji a je tam tak docela tlačenice.

  Jak dlouho chceš v politice být a co ještě chceš dokázat?

  No jak dlouho tam budu musí rozhodnout voliči. A pokud jde o to co dokázat – držím se při zemi. Na celostátní úrovni jsem proti zahraničním misím, za spravedlivé zdanění a zachování sociální role státu. Osobně mám problém s výpalným v podobě autorských poplatků z prázdných nosičů dat. Pokud jde o nás, tak v Milovicích je na pořadu dne bývalá „nová“ ruská škola. Zde bohužel nikdo nebral mé postoje k této věci v roce 2006 vážně, takže jsme se pár let nepohnuli. Mým předsevzetím je revitalizace lokality Boží Dar s důrazem na zaměstnanost a ochranu přírody našeho životního prostředí. Prý se spojení Milovic vlakem přes Vlkavu na Boleslav dočkám až půjdu do penze, tak uvidím. Tak dlouho čekat nechci.

  Díky za rozhovor a přeji hodně úspěchů.

  Děkuji a jenom mi dovol vyzvat všechny, kdo chtějí, aby se nebáli a do politiky se zkusili zapojit také. Můžou se obrátit na mě, rád jim pomohu.

  Václav Kohout

   

  Náhledy fotografií ze složky Demonstrace proti US radaru v Praze 31.1.2009

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář